Tojkin kauden päätösjuhlat vietettiin liikunnallisissa merkeissä Lappiahallilla
27.10.2019 19:31 Uutiset / Pääsivusto

Seura kokoontui pelailemaan, herkuttelemaan ja juhlistamaan kauden päätöstä Lappiahallille. Kuvassa seuran kiertopalkintojen saajat.

Tojkin seuran kauden päättäjäisiä vietettiin tänään Lappiahallilla parinsadan tojkilaisen voimin. Päättäjäisissä pelattiin pienpelejä, herkuteltiin munkeilla ja lisäksi palkittiin kauden aikana ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä.

Vuoden maalivahdin tittelin sai Elias Simonaho, vuoden tyttöpelaajaksi valittiin Pinja Salmi ja poikapelajaaksi Iivokalle Luosujärvi, Tumen pysti meni Henri Hacklinille, Vuoden jojoksi valittiin Marjo Huhtanen ja vuoden valmentajaksi Riku Lokka.

Sydämelliset kiitokset yhteistyökumppaneille ja Tojkin päättäjäisiä sponsoroineille: Lappia, HT Laser. Erityiskiitokset Raija Pääkkölälle kuvauksesta.


   
Lisää uutisia
Tornion Jalkapalloklubi ry.
«  Heinäkuu   »
Kategoriat